Web Analytics
Perbersit 500 gr kerpudha 1 qepe Vaj ulliri Krip Piper Te
<
Perbersit: 500 gr kerpudha 1 qepe Vaj ulliri Krip Piper Te kuq e Te zi
Me e mira do ishte te perdorni kerpudha te fresketa, por nese nuk keni, bejne pune edhe ato ne kavanoz.
Kerpudha (Champignon) me Pana
Previous; Next
Previous; Next
Previous; Next
Previous; Next
Previous; Next
Previous; Next
Previous; Next
Previous; Next
Previous; Next
Perberesit:
Previous; Next
Perberesit: - 500 gr kerpudha
Previous; Next
Perberesit: 800 gr mishe i bluar 2 qepe te mesme 1 karot 100 gr buke
Previous; Next
Previous; Next
Previous; Next
Previous; Next
Fileto Vici me piper jeshil Albanian Recipes, Albanian Food, Green Pepper Recipes, Stuffed
Previous; Next
Previous; Next
Previous; Next
Previous; Next
Previous; Next
Previous; Next
Kerpudha 500 gr; 3 luge gjelle vaj ulliri; Pak kripe; 1 koker limon; 1 qepe mesatare ...
Foods
Previous; Next
Previous; Next
Previous; Next
Previous; Next
Speca (piperka) me gjize
Perberesit: (per brumin). 500gr miell per byrek; 1 luge gjelle kripe ...
POLENTE ME KERPUDHA DHE DOMATE (Recete nga zonja Vjollca)
Nje byrek i shijshem dhe i vecante, me perberes kryesor mishin e pules dhe kerpudhat.
Previous; Next
Tave me fasule pllaqi
Perberesit : 4 kokrra patate; 3 qepe; 500 gram kerpudha; gjysem filxhani caji vaj ulliri; Nje filxhan caji vere te bardhe; Kripe,piper
Previous; Next
Previous; Next
Previous; Next
Previous; Next
Reçeta · Byrek me qepë dhe me domate
✓Perberesit: ✓1 qepe ✓Fileto pule ✓2 karrota🥕🥕
Previous; Next
Byreçka me3
Previous; Next
Previous; Next
Previous; Next
Previous; Next
Kek me cokollate
Previous; Next
Pogace te vogla me gjize dhe najazme
Previous; Next
File Pule me Kërpudha
Rosto me kërpudha, kunguj dhe rozmarine - Content, Lifestyle, Kuzhina - ikub.al
600 gr miell; 1 ...
Previous; Next
Previous; Next
300 gr kerpudha, 450 gr fileto gjoks pule, 120 gr qepe pranvere, 300 gr djath (kaqkavall) mozzarella, 500 gr salce domate, 2 speca, Krip , biber i zi dhe ...
Previous; Next
8 ...
Brusketat jane nje antipaste shume e mire dhe gjithashtu te lehta per tu bere.
Previous; Next
Previous; Next
Perberesit: 800 gr mish viçi 4 qepe 4 luge pure domatesh vaj piper i kuq 1 luge miell 2 luge ereza te thata majdanoz kripe dhe piper i zi
Kaqamak me Kajmak
Previous; Next
Njihet si embelsire franceze e provinces Providens te cilen fshataret e zones e konsumonin per dreke duke e mare me vete kur punonin ne fushe.
Perberesit : 700 gr miell; pak kripe ...
Rizoto me kerpudha dhe salcice
2 qepe * 7 thelpinj hudher * 7-8 speca (ca mund te jene edhe djeges) * 1 filxhan kafeje vaj ulliri * 2-3 patate * 4 domate * 1 filxhan kafeje uje te nxehte
Byrek me kungull
Previous; Next
Perberesit per 4 persona: 500gr mish vici 1 qepe e vogel 1 domate mesatare 150 gr oriz 2-3 luge vaj ulliri 2 luge gjalp kripe, piper, gjethe dafine
Fileto viçi me pana dhe kerpudha1
Patellxhana dhe kunguj zgare aromatizuar me borzilok dhe hudhra, ne vaj ulliri e #acettobalsamico
Mirmengjes Te Dashur Miq! Sot Do Tju Sugjerojme Nje Recete Te Shijshme Per Dreke 😊
Perberesit: 500 gr mish vici 2 qepe 2 thelpinje hudher 4 luge miell 1 luge
700 gr. patellxhane * kripe * 1/2 gote uji thjerreza jeshile * uje * 1/2 gote uji vaj ulliri * 1 qepe e grire * 4 thelpinj hudher e shtypur * 2 domate te ...
Perberesit : 500 gr. peshk Krap. 2 qepe mesatare
Perberesit: 250gr makarona spageti 15gr kerpudha te thata 250gr midhje me guacke 150gr karkaleca 50gr peshk ton vaj 25gr gjalp, kripe 2 domate te pjekura 1 ...
100 gr. bizele konserve, 1 karrote, 1 qepe, majdanoz, 200 gr. salce domate, 1 l. supe vegjetale, 30 gr. djath kackavall i grire, kripe.
450gr bizele te ngrira 50gr panceta te tymosur 1 qepe te njome 3 luge vaj ulliri 1 kubik koncentrate vici kripe dhe piper (fakultative).
Previous; Next
Si te pergatismi Jufka. Jufkat jane embelsira te lehta dhe te shijshme.
play video Specat e pjekur me vaj ulliri dhe #acettobalsamicodimodena eshte mire ti pregatisim nja dy dite
Perberesit: 3- kunguj, 6- qepe te njoma, 1- spec i kuq i grire holle, 4- patllixhane. 1/2 kg oriz
🐔Melci pule me kerpudha dhe 🥔patate - 500 gr melci oule te fresket -
Previous; Next
Mësoni se si të përgatisni Musaka me patate duke lexuar përbërësit dhe udhëzimet në recetën tonë
Previous; Next
Te lyera me gjalpe, pak hudhra te grira e djathe, fetat e bukes,
... vaj ulliri ekstra te virgjer; 1 luge gjelle uthull molle. Hikerr me spinaq1
Perberesit: 500 gr salce kosi; 3 thelpinj hudhra; kastravec; majdanoz; koper; vaj ulliri; piper i zi; kripe